Tänne kootaan Kuopion seudun joukkueiden pelit "pääkaupunkiseudulla"...

Halukkaat kokoontuvat ennen pelejä ja pelien jälkeen
Helsingissä Ravintola Janoiseen Loheen 
sekä Kuopiossa Paitsioon.

Tapahtuu:

22.10. 17.00 Ducks - LEKA, Vantaa
25.10. 18.30 HIFK - KalPa, Töölö
26.11. 18.30 Oilers - Welhot, Espoo
13.12. 18.30 HIFK - KalPa, Töölö
3.2. 17.00 Ducks - Sampo, Vantaa
20.3. 17.00 Indians - Welhot, Espoo


KuPSin ottelut:

Pe 20.1. 18.00 KuPS - JJK Kuopio-halli
La 28.1. 15.00 MP - KuPS Urpolan tekonurmi
Pe 3.2. 18.00 KuPS - FC Lahti Kuopio-halli
Pe 17.2. 18.00 KuPS - FC Haka  Kuopio-halli
Ti 7.3. 15.00 Ilves - KuPS Pirkkahalli

 1.    ma 10.04.    18.30    HJK - KuPS
2.    ma 17.04.    16.00    KuPS - FC Inter
3.    la 22.04.    16.00    VPS - KuPS
4.    la 29.04.    16.00    KuPS - Ilves
5.    la 06.05.    17.00    PS Kemi - KuPS
6.    pe 12.05.    18.30    KuPS - HIFK
7.    pe 19.05.    18.30    FC Lahti - KuPS
8.    ke 24.05.    18.30    KuPS - SJK
9.    la 27.05.    17.00    RoPS - KuPS
10.    ke 31.05.    18.30    JJK - KuPS
11.    su 04.06.    18.30    KuPS - IFK Mariehamn
12.    ke 14.06.    18.30    KuPS - VPS
13.    su 18.06.    18.30    KuPS - HJK
14.    ke 21.06.    18.30    FC Inter - KuPS
15.    la 01.07.    17.00    Ilves - KuPS
16.    la 08.07.    17.00    KuPS - PS Kemi
17.    ma 17.07.    18.30    HIFK - KuPS
18.    la 22.07.    17.00    KuPS - FC Lahti
19.    ma 31.07.    19.30    SJK - KuPS
20.    la 05.08.    17.00    KuPS - RoPS
21.    to 10.08.    18.30    KuPS - JJK
22.    ma 14.08.    18.30    IFK Mariehamn - KuPS
23.    su 20.08.    18.30    KuPS - IFK Mariehamn
24.    su 27.08.    18.30    HJK - KuPS
25.    pe 08.09.    18.30    KuPS - SJK
26.    ma 11.09.    18.30    FC Lahti - KuPS
27.    la 16.09.    17.00    VPS - KuPS
28.    su 24.09.    18.30    KuPS - HIFK
29.    pe 29.09.    18.30    FC Inter - KuPS
30.    to 12.10.    18.30    KuPS - RoPS
31.    su 15.10.    15.00    Ilves - KuPS
32.    pe 20.10.    18.30    KuPS - JJK
33.    la 28.10.    14.00    PS Kemi - KuPS

KuPS A:n ottelut:



KuPS B:n ottelut:

  La    29.4.    13:45    P17 SM    Vuores TN     Ilves    KuPS 
La    6.5.     12:30    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena   KuPS    FC Kuusysi 
La    13.5.    14:00    P17 SM    Heinäpää 2 TN     OLS    KuPS 
La    27.5.    14:30    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena     KuPS    PKKU
La    10.6.    14:00    P17 SM    Leppävaara 1 TN      FC Espoo    KuPS 
Ke    14.6.    13:00    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena    KuPS    FC Inter 
Ke    21.6.    14:00    P17 SM    Pihlajamäki TN       PK-35    KuPS
Su    23.7.    15:30    P17 SM    Västerplan (konstgräs), Jakobstad      FF Jaro    KuPS 
Ke    26.7.    13:30    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena      KuPS    HJK  
Ke    9.8.     17:00    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena       KuPS    Ilves 
La    12.8.    14:00    P17 SM    Radiomäki N       FC Kuusysi    KuPS 
La    19.8.    14:30    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena     KuPS    OLS
La    26.8.    13:00    P17 SM    Töölö PK Sahara TN        HJK    KuPS 
La    2.9.     14:00    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena      KuPS    FF Jaro 
Su    10.9.    14:00    P17 SM    Tuusula Urheilupuisto N      PKKU    KuPS
La    16.9.    13:30    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena      KuPS    FC Espoo
La    23.9.    14:15    P17 SM    Kupittaa 2 KHT      FC Inter    KuPS 
La    7.10.    13:00    P17 SM    Kuopio, Savon Sanomat Areena      KuPS    PK-35


A-maajoukkueen ottelut MM-karsinnassa:

 ma 5.9.2016 klo 21.45 Suomi - Kosovo
to 6.10.2016 klo 21.45 Islanti – Suomi
su 9.10.2016 klo 19.00 Suomi – Kroatia
la 12.11.2016 klo 21.45 Ukraina - Suomi
pe 24.3.2017 klo 21.45 Turkki – Suomi
su 11.6.2017 klo 19.00 Suomi – Ukraina
la 2.9.2017 klo 19.00 Suomi – Islanti
ti 5.9.2017 klo 21.45 Kosovo - Suomi
pe 6.10.2017 klo 21.45 Kroatia – Suomi
ma 9.10.2017 klo 21.45 Suomi – Turkkii


Muuta:

HSL - Reittiopas
Google Maps